Často pokládané dotazy

Jaké požadavky bych měl splňovat, abych se mohl ucházet o práci na lodi?

Každá pozice má jiné profesní nároky. V kategorii “Požadavky” jsou stručně popsány nejdůležitější kritéria pro danou pozici. Kromě toho byste měli mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz a měli byste být fyzicky zdatní pro práci na lodi (zdravotní lékařská prohlídka je nutná u zaoceánských lodí).

Mám zájem pracovat na lodi, co proto musím udělat?

Pokud splňujete kvalifikační požadavky a zaujala Vás některá pracovní pozice, klikněte na tlačítko “mám zájem”, vyplňte jednoduchý formulář, nezapomeňte přiložit strukturovaný životopis v německém nebo anglickém jazyce. Pokud naleznete vhodnou pozici pro vašeho známého/kamaráda, můžete ji sdílet přes facebook, budeme rádi. Jak má takový životopis vypadat si prohlédněte na našem blogu. Lodní společnost nebo specializovaná agentura Vás poté bude telefonicky kontaktovat a domluvíte se na dalším postupu. Kdo z uchazečů má předchozí zkušenost ze zahraničí nebo z lodi, má samozřejmě výhodu. Pokud jste zrovna nebyli vybráni, budete zaregistrováni v databázi pro pozdější možné další pracovní příležitosti.

Na jak dlouho se uzavírá pracovní smlouva?

Délka smlouvy je závislá na dohodě obou stran, většinou však bývá na celou sezónu (to jest od března do konce října, dohromady tedy 7 měsíců). Smlouvy lze po zájmu obou stran prodloužit na další sezónu. V zimním období lze uzavřít krátkodobé smlouvy od 1 do 4 měsíců.

Jakou budu mít pracovní dobu?

Budete pracovat 8 až 12 hodin denně, včetně soboty a neděle. Záleží také na pozici, o kterou se ucházíte.

Jak se žije na palubě?

Ubytování a strava na lodi jsou pro posádku zdarma. Bydlení na lodi bývá po dvou nebo po třech. Záleží na velikosti a typu říční lodi. Pro některé pozice (Hotel manager) jsou jednolůžkové kabiny. Více informací ohledně práce a života na lodi se dočtete na našem blogu.

Jak je to s pojištěním?

Zdravotní a sociální pojištění za Vás odvádí zaměstnavatel.

Mám si hradit zdravotní pojištění během práce na lodi?

Ne. Zaměstnavatel pokrývá náklady na zdravotní a životní pojištění (po celou dobu Vašeho kontraktu).

Musím si hradit náklady na dopravu do přístavu, kde kotví loď?

Doprava na loď je plně hrazena zaměstnavatelem. Pokud byste nedodrželi smlouvu, strhne Vám společnost dopravné ze mzdy.

Kde se nalodím?

Při nalodění jsou využívána města podél břehů Dunaje, Rýna, Mohanu nebo Mosely. Jinak je tomu u zaoceánských lodí (většinou na území USA, společnosti hradí již 1 letenku). Místo nalodění se odvíjí od plavebního plánu každého plavidla.

Kde se říční lodě plaví?

Většina tras říčních hotelových lodí se pohybuje na území Německa, Holandska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a České republiky. Více v naší unikátní mapě v kategorii “Oblasti”. Zde naleznete jednotlivé řeky, včetně informací o řece a aktuálních pozicích.

Jaká je národnost posádek na lodích?

Posádky na říčních hotelových lodích jsou mnohonárodnostní. Vše se odvíjí od majitele lodi a také od toho, pod jakou vlajkou loď pluje. Na lodi potkáte hodně Čechů, Slováků, Maďarů, Bulharů nebo Rumunů.

Kdo jsou pasažéři na výletních lodích?

Většinou jsou to turisté z německy (50+) a anglicky mluvících zemí (USA, CAN, AUS)

Musím si s sebou na loď vzít uniformu?

Každá větší společnost má již dnes své uniformy. Přesto je doporučeno, aby si svou "základní" uniformu vezl s sebou.

Potřebuji nějaké speciální certifikáty?

Pro práci na říčních lodích žádné speciální certifikáty nepotřebujete. U zaoceánských pozic je situace odlišná (více info v našem blogu).

Mám zájem pracovat jako člen lodní posádky po Evropě.

Námořnické povolání je stále populární. Kapitáni, palubní a strojní důstojníci i další členové posádek dále slouží na námořních nebo říčních lodích. Napište nám.

Aktuality

Říční lodní sezóna 2021 zimní sezóna
Zimní sezóna na říčních lodích se blíží. Pokud máte zájem o práci na říčních výletních lodích, tak se neváhejte registrovat. Nástup od 22.11.2021. V případě zájmu pište. Těšíme se na Vás.

Buďte s námi v kontaktu.
...... a dostávejte informace o pracovních nabídkách jako první. Chcete-li být v každodenním kontaktu a vědět co se chystá, staňte se našimi fanoušky na facebooku nebo twitteru. Přihlašte se jako fanoušci a dostávejte obsah, který nikde jinde nenajdete.